Повод за гордост

Поредно признание за качеството на образованието и работата на учителите в СУ „Св. Климент Охридски“ – гр. Добрич. Старши учителят по изобразително изкуство Мария Попова бе отличена в престижния национален конкурс „Учител на годината“ на Синдиката на българските учители.
 
Наградите бяха връчени за 29-а поредна година на официална церемония, състояла се на 8 май. Мария Попова получи признанието в направление „Изкуства и спорт“, заедно с преподаватели от София и Бургас. Отличието е признание за професионализма, творческия подход и приноса ѝ към развитието на учениците и училищния живот в град Добрич.
Тази година в конкурса бяха номинирани 71 учители и директори от цялата страна в десет направления – от предучилищно образование до професионално обучение, млади учители и училищни ръководители.
 
Наградените преподаватели получиха статуетки и грамоти „Неофит Рилски“ на Министерството на образованието и науката, както и парични награди, осигурени от СБУ.